vize-basinda vizesi
Vizesi'ni istediğiniz ülkeyi seçin!
,Basında Vizesi.com

Türkiye'nin ilk ve en güvenilir vize danışmanlık sitesi Vizesi.com'un basın'da yer alan habelerinden bir kısmı..

       

Türkiye'nin İlk ve Tek Vize işlem hizmet sitesi Vizesi.com 'dan bir başarı daha! Teşekkürler, TRT FM, İstanbul Radyosu TRT1 İstanbul Radyosu, Gecenin İçinden programına konuk olduk.

Vize Koordinatörümüz "Burak Özcan" canlı yayında Vize konusunda gelen soruları cevapladı. TRT Radyo1 İstanbul Yayını dinlemek aşağıdan play tuşuna tıkla.


Vize Hizmet uzmanımız Burak Özcan'ın Cumhuriyet Gazetesi Pazar Ekinde yer alan röportajı... Vize Hakkında bilinmeyenler ve vize başvurusu sırasında faydalı olacak bilgiler...

Vize Verirken Cildinize Bile Dikkat Ederler... vizesi vize başvurusu

Her üç ülkeden ikisi Türkiye'den vize, her beş Türk'ten de üçü kapağı yutdışına atmak istiyor. Sonuç konsolosluklar önünde mini izdihamlar. Bugüne kadar binlerce vize almış ve hiç ret yememiş bir vize virtüözü Burak Özcan. Büyük firmaların, turizm şirketlerinin vize sorununu acilen çözen Özcan, deneyimlerini paylaşıyor. Hangi memleket neye dikkat ediyor, kimlerin vize şansı sıfır ve kaç para harcamak gerekiyor?

Cep telefonu günün 20 saati çalıyor. Röportaj esnasında tarihi kapalı anlarından birini yaşadı. Gece yarısı arayıp Avrupa'daki sevgilisinden bahsedenler, akrabamı özledim diyerek vize isteyenler, iş imkanı soranlar, aradıktan sorna toparlayamayıp kapayanlar... vize peşinde koşan bir milleti örnekleriyle anlattı Burak Özcan.

-Üç beş günlük vize alan , bunu daha sonra uzatmak isterse, iş bulundupu ülkeden mi halloluyor?

Hangi ülkenin vizesi varsai, o ülkeye ait şehrin valiliğinden ya da belediyesinden uzatma ihtimali var. Bu sunulan sebeplere göre değişir. Hastalanabilir vs... Başvurusunu yapar ; uzatılır veya uzatılmaz.

-Bir insan vizeye başvurmadan önce kendisine hangi soruları sormalı?

Vize isteyen ülkeleri, sizin burada terk etmeyi düşünmeyeceğiniz iyi bir hayatın sahibi olduğunuza ikna etmeniz gerekiyor. İşin özeti budur. Bunun içinde istenen evrakların dışında bir arsa ya da ev tapusu, kredi kartlarının hesap özetleri, çalıştığınız iş yerinden getireceğiniz resmi evraklar önemli. Ha, bunlar remi olarak istenmez , ama bazen araba ruhsatı bile etki eder.

-Bankaya 1 milyon dolar yatırırım.. Vizeyi alınca sahibine iade ederim..

Olmaz banka hesaplarında istenen uzun zaman önceden hareketli hesaplardır. Yeni yatmış 1 milyon dolara göre geçmişi olan 5-6 bin dolar daha gerçekçidir. Bakın, onların işi bu tür girişimleri anlamak. Her konsolosluk görevlisi uzun incelemeler sonrası seçilir.Önemli konular üzerinde eğitim görürler ki, bunların en başında psikoloji ve dış görünümünden insanları okumak gelir. Siz siz olun asla onlara yalan söylemeye kalkmayın. Ha, bir de korkmayın onlardan. Bir çok müşterimin aşırı fobisi vardır. Aslında gidiş amaçları çok doğaldır; ya gezmeye ya da iş bağlantıları kurmaya gideceklerdir ama anlatılanlardan dolayı kendikerini inanılmaz bir baskı altında hissederler. Bunun sonucunda dertlerini anlatamazlar, karşılarındaki görevliyi şüphelendirirler ve bu da onlar için ret demek olur.

-Başvuruyu ne zaman yapmalı? Mesela ben bir yıl sonra gerekecek olna vizenin başvurusunu şimdiden yapabilir miyim?

Ülkesine göre değişir ama ; 1 yıl çok uzun bir süre, isteseniz de vermezler. Yapmanız gereken bayram ve tatil günlerine yakalanmamaktır.

-İşte ondan sakınmak için diyorum ben de...

O sırada yoğunluk çok fazla. Yunanistan Konsolosluğu İstiklal Caddesinde ve son bayram tatilinde insanlar gece yarısından itibaren battaniyelerle sıraya girdi. Hoş bir görüntü değil tabii ki. Tüm ülkelerin ortalamasını alarak diyebilirim ki, randevuyla çalışmayan ülkeler için gidiş tarihinden 8-10 gün önce eksiksiz evrakla başvurmak şart. Randevulu çalışan ülkeler için ise 2-3 hatta bazı ülkeler için 4-5 hata önceden başvurmakta fayda var. Bazen istemedikleri evrakları da sonradan talep edebiliyorlar. Hazırlıklı olmak lazım.

-Konsolosluğa ne ile gidilir, ne ile gidilmez?

Daha önce de söyledik, standart evrak listesini hazırlamak gerekir. Yanınızda bulundurmamanız gerekenlerse büyük çanta gibi gereksiz eşyalar. Her kapı güvenlik görevlileri tarafından aranır ayrıca metal dedektörlerinden geçmeniz gerekir. Kimi zaman kadınların küçük ziynet eşyaları (bilezik, kolye vs.) bile problem oluyor. Mümkün olduğunca sade gidin.

-Mülakata çağrılanlar neye dikkat etmeli?

Her şeyinize dikkat ederler: Bakışınıza, duruşunuza, konuşmanıza, giyiminize, hatta cildinize... Mülakatta genellikle ne için gidiyorsun, ne kadar kalacaksın gibi düz sorular sorulur. Bazen sizi denemek için farklı tonlarda bile konuşabilirler. Alttan almak lazım sinirlendirecek sorular da gelebilir. Unutmamalı ki vizeyi verip vermemek onların elinde. En sık sorulan soruysa "Avrupa'da akrabanız var mı?" Unutmayın ki avrupada akrabası olmayan türk yok gibidir. Bazen yok i bazen de var cevabı işinizi zorlaştırabilir... Bence her zaman doğruyu söyleyin.

-Vizeyi veriyorlar ama garanti de vermiyorlar. Sınırdan çevirebilirler, karışmayız diyorlar. Adil mi bu?
Ama olaylar oluyor ki...

Geçenlerde bir Türk futbol takımının deplasmanda maçını izlemeye giden kafilede bir kaç kişinin indikleri havaalanındaki tavırları yabancı görevlinin dikkatini çekiyor. Görevli birkaç soru soruyor kendilerine; tuttukları takımın başkanı ve kaptanı kim, kalecinin adı ne? Bilmiyorlar, kekeliyorlar. Hadi, hepsini Türkiye'ye geri gönderiyorlar. Bunu yapmaya yetkileri vardır. Buna bir şey yapamazsınız...

YAPTIĞIM EN SİTRESLİ İŞ...

-Götürdüğün hiçbir dosya ret yememiş. Şimdi bu röportajı okuyan elçilik, "vay sen misin bunu diyen, dur ilk reddeden ben olayım" diye yakmasın seni?

Hahahha, yok canım olmaz öyle şey. Zaten gelen dosyayı direkt konsolosluğa asla götürmeyiz. En azından bir kaç gün önce elimde olmak zorundadır dosya incelenir eksikleri hataları sahibine bildirilir. Gereken kıvama gelince içeri gönderilir. Kimin haklı kimin haksız olduğunu, kimin gerçek, kimin ise kaçmak amaçlı gittiğinim ilk önceden anlamak ve bilmek zorundayım, ben . Bir de artık telefondan anlaşılıyor adamın niyeti........


Vize kuyruklarını tarih oluyor..!

İSTANBUL - Yurt dışına çıkmak isteyen vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısı olan vize alımı ve vize işlemleri çok ciddi zaman kaybına sebep olurken aynı zamanda tatil ya da iş seyahati öncesi sinirleri geriyordu. Oysa artık konsolosluğa gitmeden önce çıkabilecek tüm aksilikleri önceden önleyebileceğiniz bir web sitesi yapmışlar. www.vizesi.com olarak kurulan site de hangi ülkelerin vize uygulaması yaptığından tutun da başvuru için gereken tüm işlemlerin detaylarına kadar bilgiler edinebilirsiniz. Aynı zamanda gidip işlemler ile uğraşmak istemiyorsanız da sizin yerinize tüm vize işlemlerinizi gerçekleştiriyor..


Vize kuyruklarında beklemeye son!

İSTANBUL - Bir vize uzmanı internet'te www.vizesi.com adınde bir siteyi yayına açarak binlerce kişiye vize almada kolaylık sağladı. 2005 yılında kurduğu internet sitesiyle Türkiye'den yurtdışına çıkacak kişilere bir bilgi portalı sunan www.vizesi.com ayrıca talep eden kişi ve kurumlara özel danışmanlık ve vize hizmetleri vermekte.


Vize başvurusu yaparken dikkat!

Türkiye’den yurtdışına yapılan seyahatlerin en büyük sorunlarından biri vize alma zorunluluğu. Avrupa ülkelerinin çoğu, ABD, Kanada gibi ülkeler Türk ziyaretçilere vize zorunluluğu koyuyor. Vize başvurularının usulune uygun yapılmaması durumunda ise vize başvurusunun reddi pasaporta işlendiğinden bu red mühüründen sonra vize almak daha çok zorlaşıyor. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak ve sorunsuz vize alabilmek için internet üzerinde başının www.vizesi.com çektiği bir çok web sitesi yer alıyor. Bu tür web siteleri vize uygulayan ülkelerin Türkiye 'deki konsolosluklarının vize işlemlerinde neler istediklerini, harçlarının hakkındaki işlemleri ve randevuları en doğru ve hızlı şekilde takip etmeniz için sizi yönlendiriyor. Bu tür işlemlerle bizzat kendiniz uğraşmak istemiyorsanız da cuzzi bir ücret karşılığı tüm bu bürokratik işlemleri sizin adınıza takip ediyor.


Vize de İnternet'te

İnternette kısa süre önce yayına giren www.vizesi.com adlı web sitesi vize almak ve yurtdışına çıkmak isteyenlerle vizecileri karşı karşıya getiriyor. Vize almak isteyen bir kişi,www.vizesi.com sitesine giriş yaparak gitmek istediği ülkeyi seçerek gereken tüm bilgilere saniyeler içinde ulaşabiliyor. Burak Özcan'ın kurduğu siteye 24 saat dolmadan yüzlerce kişi giriş yaptı.


Vizenizi internetten alın!

Yabancı ülkere iş ve gezi amaçlı gitmek istiyorsanız vize başvurularınızı internet üzerinden sizin adınıza takip eden bir web sitesi var. www.vizesi.com adresine girerek gitmek istediğiniz ülkelerin vize uygulamaları hakkında detaylı bilgi vurabilir web sitesindeki telefonla iletişime geçerek vize işlemlerinizi sizin adınıza takip edecek profosyonel bir ekipe ulaşabilirsiniz.


Vize işlemlerini takip ettiğimiz ülkeler

Almanya Vizesi
Almanya Vizesi

Amerika Vizesi
Amerika Vizesi

Avusturalya Vizesi
Avusturalya Vizesi

Avusturya Vizesi
Avusturya Vizesi

Bangladeş Vizesi
Bangladeş Vizesi

Belçika Vizesi
Belçika Vizesi

Beyaz Rusya Vizesi
Beyaz Rusya Vizesi

Bulgaristan Vizesi
Bulgaristan Vizesi

Cezayir Vizesi
Cezayir Vizesi

Çek Cumh. Vizesi
Çek Cumh. Vizesi

Çin Vizesi
Çin Vizesi

Danimarka Vizesi
Danimarka Vizesi

Dubai Vizesi
Dubai Vizesi

Endonezya Vizesi
Endonezya Vizesi

Estonya Vizesi
Estonya Vizesi

Letonya Vizesi
Letonya Vizesi

Litvanya Vizesi
Litvanya Vizesi

Finlandiya Vizesi
Finlandiya Vizesi

Fransa Vizesi
Fransa Vizesi

Hindistan Vizesi
Hindistan Vizesi

Hollanda Vizesi
Hollanda Vizesi

İngiltere Vizesi
İngiltere Vizesi

İspanya Vizesi
İspanya Vizesi

İsrail Vizesi
İsrail Vizesi

İsveç Vizesi
İsveç Vizesi

İsviçre Vizesi
İsviçre Vizesi

İtalya Vizesi
İtalya Vizesi

İzlanda Vizesi
İzlanda Vizesi

Kanada Vizesi
Kanada Vizesi

Kırgızistan Vizesi
Kırgızistan Vizesi

Libya Vizesi
Libya Vizesi

Lüksemburg Vizesi
Lüksemburg Vizesi

Macaristan Vizesi
Macaristan Vizesi

Malta Vizesi
Malta Vizesi

Meksika Vizesi
Meksika Vizesi

Mısır Vizesi
Mısır Vizesi

Moldova Vizesi
Moldova Vizesi

Nijerya Vizesi
Nijerya Vizesi

Norveç Vizesi
Norveç Vizesi

Polonya Vizesi
Polonya Vizesi

Portekiz Vizesi
Portekiz Vizesi

Romanya Vizesi
Romanya Vizesi

Rusya Vizesi
Rusya Vizesi

Tayvan Vizesi
Tayvan Vizesi

Ukrayna Vizesi
Ukrayna Vizesi

Vietnam Vizesi
Vietnam Vizesi

Yeni Zelanda Vizesi
Yeni Zelanda Vizesi

Yunanistan Vizesi
Yunanistan Vizesi


Diğer Dünya ülkeleri vizeleri için lütfen tıklayın

Son güncelleme: 19/04/2019 - 07:13:05

vize-basinda.Vizesi.com Copyright © 2005 - 2013 tasarım ve konaklama:A|OB